ГоловнаНовини

24 червня 2019

Колектив Державної установи Інститут зернових культур НААН відзначено золотою медаллю.

За вагомий внесок Державної установи Інститут зернових культур НААН у розвиток вітчизняної аграрної науки, селекції та насінництва зернових культур та за результатами ХХХІ міжнародної агропромислової виставки, що відбулась 4-7 червня, колектив відзначено золотою медаллю.

Всього за роки існування цього наукового осередку створено понад 300 гібридів кукурудзи і біля 80 сортів і гібридів соргових культур, озимої пшениці, ячменю та вівсу, з яких на сьогодні в Реєстрі сортів рослин України знаходяться відповідно 148, 20, 2, 2, 6. Нові сорти та гібриди знаходять широке використання як у насіннєвих господарствах, так і товарного виробництва, що дало можливість їм поширитись на площі близько 25% від загальних посівів цих культур.

Інститут розвиває тісні міжнародні зв’язки з науковими установами 14 країн Європи і Азії (найбільш тісні – з Білорусією, Казахстаном, Китаєм, Болгарією, Грецією), в першу чергу, за спільними програмами з питань селекції кукурудзи. Відповідно утримувати позиції на ринку насіння дозволяють сучасні методи створення вихідного матеріалу, наявність базового адаптованого до агроекологічних умов України селекційного матеріалу, співпраця з провідними селекційними компаніями та багаторічний досвід співпраці з виробництвом. У сьогоднішньому колективному успіху країни у валовому виробництві зерна є також частка науковців Інституту зернових культур НААН.

Повернутися до списку