ГоловнаНовини

17 грудня 2019

Делегація вчених з Державної установи Інститут зернових культур НААН прийняли участь у парламентських слуханнях

Делегація вчених з Державної установи Інститут зернових культур НААН прийняли участь у парламентських слуханнях «Побудова ефективної системи охорони інтелектуальної власності в Україні», які відбулись 16 грудня у Верховній Раді України.

Всього заплановано виступи 42 спікерів: народні депутати, представники уряду, державних установ, бізнесу і громадськості. Питання важливості інновацій для економіки країни піднімається з кінця 90-х років минулого століття, однак всі нормативно-правові акти, які приймалися для стимулювання вітчизняної інноваційної діяльності, мали одну спільну рису - безсистемність.

Остання ініціатива Кабінету Міністрів України в цьому напрямку прийняття Стратегії розвитку сфери інноваційної діяльності на період до 2030 р. (розпорядження КМУ від 10 липня 2019 р. № 526-р). У провідних рейтингах оцінки системи інтелектуальної власності за під індексом «право інтелектуальної власності» Україна посіла 93 місце поруч з Кувейтом і Ефіопією. Проте за патентною активністю вона посідає досить високу позицію 27 місце кількості патентів виданих на 1 млн. витрат на розробку. Щодо конкурентоспроможності «The Global Competitiveness Report 2019» Україна займає 85 позицію серед 141 країни, а за індексом «Захист прав інтелектуальної власності» 118 місце та за підіндекосом «Права власності» - 128.

Розглянуті питання щодо створення, комерціалізації об´єктів права інтелектуальної власності, їх охорони та захисту. Висвітлені проблеми пов´язані із захистом та використанням об‘єктів інтелектуальної власності, які створені за державне бюджетне фінансування.

Повернутися до списку