ГоловнаНовини

14 серпня 2020

Делегація вчених з ДУ ІЗК НААН

Делегація вчених з ДУ ІЗК НААН, 14 серпня, прийняла участь у науково-практичному семінарі з демонтрації селекційних і технологічних розробок організованого низкою вітчизняних виробників насіння та компанією Євраліс. Демонстраційний полігон заходу розміщений у селищі Валява, Черкаської області.

Незважаючи на тривалу посуху гібриди ДУ ІЗК НААН на демонстрації знаходились у задовільному стані та добре презентували стійкість до екстремальних умов цього сезону, відповідні характеристики були відмічені учасниками заходу. У рамках візиту 13-14 серпня проведено обстеження посівів кукурудзи у Дніпропетровській, Полтавській та Черкаській областях. Відмічено, що більшість полів кукурудзи знаходяться у критичному стані, зумовленого тривалою посухою, недостатніх запасів вологи у ґрунті починаючи з зимового періоду та значним загущенням посівів у межах 80-100 тис. рослин на гектар. У поточному сезоні краще виглядали посіви з густотою 40-60 тис. рослин на гектар. Також проведено огляд насінницьких посівів у Полтавській та Черкаській область партнерів інституту.

Науковці залишились задоволені рівнем запилення на ділянках гібридизації та загальним їх станом. Підсумовуючи результати наукової експедиції слід відзначити пріоритетність вітчизняних гібридів кукурудзи у формуванні валових обсягів зерна в країні як більш адаптованих до стресових факторів та створених саме для відповідних умов. Сійте українське з метою забезпечення продовольчої безпеки України. Вибирайте добробут з Дніпровськими гібридами !!!

Повернутися до списку