ГоловнаНовини

10 жовтня 2020

ІНФОРМАЦІЯ

ІНФОРМАЦІЯ

про погодні умови та стан рослин озимих зернових культур на 9 жовтня 2020 року

Протягом більшої частини першої декади жовтня на Дніпропетровщині переважала дуже тепла, як для цієї пори року, з опадами близькими до норми погода. Середньодобові температури повітря в більшості часу на 2,8–5,7 °С були вищими за норму і становили 13,6–16,5 °С тепла.

Максимальна температура повітря в найтепліші дні звітного періоду підвищувалась до 24–26 °С, поверхня ґрунту в цей час нагрівалась до 32–38 °С. Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі не була нижчою за 10 °С.

Опади спостерігались протягом 1–2 діб на початку декади, носили зливовий характер і розподілялись по території області досить нерівномірно. Їх кількість на переважній частині області склала 6–10 мм, або 85–143 % декадної норми.

Середня відносна вологість повітря за звітний період становила 64–73 %.

Запаси продуктивної вологи у ґрунті під посівами пшениці озимої дещо поліпшилися, але її локалізація спостерігається переважно у верхніх шарах ґрунту, що дозволяє отримати сходи і разом з тим, за відсутності опадів найближчим часом, ставить під загрозу подальший ріст та розвиток рослин.

Проведене обстеження посівів озимих зернових культур показало, що після дощів, які відмічалися в кінці третьої декади вересня та на початку жовтня, на посівах ранніх та оптимальних строків сівби незалежно від попередника відмічається поява сходів. Більш інтенсивно цей процес проходить на парових площах, де відмічаються повні сходи пшениці озимої висотою 4–6 см. Дещо поступаються паровим посівам площі, розміщені після непарових попередників (переважно стерньові та соняшник), де рослини знаходяться на початковому етапі фази появи сходів або знаходяться у вигляді шилець.

В цілому, погодні умови на даний час є сприятливими для росту та розвитку рослин озимих зернових культур, що обумовлено достатнім рівнем зволоження ґрунту на переважній частині області і помірним температурним режимом.

Повернутися до списку