ГоловнаНовини

01 квітня 2021

ІНФОРМАЦІЯ

За даними регіонального ЦГМ в третій декаді березня на Дніпропетровщині спостерігалась нестійка за температурним режимом, з інтенсивними опадами у вигляді снігу, мокрого снігу та дощу, погода. Середньодобові температури повітря здебільшого на 0,3–3,5 °С перевищували звичайну або відповідали їй і знаходились у межах 4,1–7,3 °С тепла, лише в окремі дні на початку декади температурні показники знижувались до -0,1 – +1,6 °С, що на 2,2–3,9 °С було нижче за середню багаторічну норму.

Середня температура повітря за декаду виявилася нижчою за багаторічну норму на 0,6–1,0 °С і становила по області 2,9–3,3 °С тепла. В окремі дні максимальна температура повітря підвищувалась до 12–14 °С тепла, а мінімальна знижувалась до 3–4 °С морозу.

Звітна декада виявилась на 2–3 °С холоднішою за відповідну декаду минулого року.

Опади відмічались у вигляді снігу, мокрого снігу та дощу. Кількість їх на переважній території області склала 20–27 мм (167–225 % декадної норми). 25 березня відмічались сильні опади у вигляді мокрого снігу, який утримувався нетривалий час при максимальній висоті залягання до 7 см. По завершенні декади сніговий покрив на полях був відсутній, а ґрунт талий.

Середньодекадна відносна вологість повітря становила 75–79 %.

За даними метеостанцій 28–29 березня, що дещо пізніше звичайних строків, здійснився перехід середньодобової температури повітря через +5 °С у бік підвищення, який в агрометеорології визначає відновлення весняної вегетації озимих зернових культур.

Стан посівів озимих зернових культур на більшості посівних площ добрий та задовільний і в подальшому буде залежати від багатьох чинників – інтенсивності наростання температури повітря, вологозабезпечення ґрунту, рівня мінерального живлення та системи догляду за посівами.

Повернутися до списку