ГоловнаНовини

11 листопада 2021

ІНФОРМАЦІЯ

Впродовж більшої частини першої декади листопада на Дніпропетровщині відмічалася тепліша, ніж зазвичай, з опадами, погода. Середньодобові температури повітря на 0,2–8,4 °С перевищували кліматичну норму і знаходились у межах 5,0–13,2 °С тепла.

Максимальна температура повітря в найтепліші дні на початку декади підвищувалась до 17,6 °С, а поверхня ґрунту в цей час нагрівалась до 22 °С.

Мінімальна ж температура повітря в останній день декади знижувалась по області до -3,6 °С.

Кількість опадів впродовж звітного періоду склала 18 мм (або 138 % декадної норми). Середня відносна вологість повітря була досить високою і становила 80–89 %.

Запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту на кінець першої декади листопада під пшеницею і ячменем озимими після непарових попередників переважно були недостатніми і становили 1–13 мм.

Проведене обстеження посівів пшениці озимої показало, що протягом першої декади листопада стан посівів після непарових попередників дещо покращився, однак суттєва різниця в розвитку рослин, які вирощуються по кращих попередниках, зберігається. За сівби пшениці озимої після соняшнику насіння проросло, проте повних сходів на теперішній час практично немає.

Стан посівів пшениці озимої після стерньових попередників покращився, сходи утворили 75–95 % рослин. Рослини знаходяться на різних етапах свого розвитку – від 1–3 листків до початку фази кущіння.

Разом з тим, у задовільному стані знаходяться посіви після кращих попередників – чорного пару, гороху та ріпаку, де сівба пшениці озимої проводилася в ранні та в першій половині оптимальних строків (7–20 вересня). Рослини пшениці озимої після кращих попередників знаходяться в задовільному морфологічному та фізіологічному стані.

Директор Інституту Владислав ЧЕРЧЕЛЬ

Повернутися до списку