ГоловнаНовини

18 листопада 2021

ІНФОРМАЦІЯ

Більша частина другої декади листопада характеризувалася помірною за гідротермічним режимом погодою, середньодобові температури повітря знаходилися в межах від 4,4 до -1,9 °С. В окремі дні максимальна температура повітря підвищувалася до 9,9 °С тепла, а її мінімальні значення знижувалися до 5,1 °С морозу.

Впродовж осінньої вегетації рослини пшениці озимої повинні накопичити від 200 до 300 °С ефективних температур, що в більшості випадків забезпечує їм максимально сприятливі умови для перезимівлі шляхом формування оптимальної кількості пагонів, вузлових корінців та достатньої кількості пластичних речовин у вузлах кущення. В умовах цьогорічного осіннього періоду рослини озимини за оптимальних строків сівби (15–25.09) накопичили від 219 до 335 °С ефективних температур, за пізньої сівби (5–15.10) – від 70 до 159 °С. Тимчасове припинення активної осінньої вегетації озимих зернових культур (перехід середньодобової температури повітря через +5 ºС у бік пониження) було відмічено з 10 листопада.

Опади за цей період були відсутні. Середньодобові значення відносної вологості повітря становили 57–82 %. В результаті дощів, які спостерігалися на початку листопада, на посівах озимини після соняшнику відмічено появу різноякісних сходів. Стан пшениці озимої після стерньових попередників дещо покращився, сходи утворили 85–95 % рослин, які знаходяться на різних етапах свого розвитку і налічують в середньому від 1–3 листків до 2– 3 пагонів. Разом з тим, у доброму стані знаходяться посіви після кращих попередників – чорного пару, гороху та ріпаку, де сівба пшениці озимої проводилася в ранні та оптимальні строки.

Таким чином, в умовах поточного року пшениця озима припинила активну осінню вегетацію в різному фізіологічному стані – від початку появи сходів до фази кущіння рослин. Подальший стан озимих зернових культур буде залежати від температурних показників і кількості опадів упродовж останньої декади листопада та початку зимового періоду, тобто протягом того часу, коли за попередніми прогнозами завершиться загартування рослин.

Повернутися до списку