ГоловнаНовини

27 жовтня 2022

Онлайн-семінар «Горизонт Європа для України»

Учені ДУ ІЗК НААН, 24 жовтня, долучилися до онлайн-семінару «Горизонт Європа для України». Головна мета заходу – підвищити обізнаність українських науковців щодо участі у програмі «Горизонт Європа», яка є найбільшою з транснаціональних науково-дослідних та інноваційних рамкових програм у світі. Програма запланована на період з 2021 по 2027 рр., головною метою якою є вирішення глобальних проблем та сприяння промисловій модернізації через гармонізацію дослідницьких та інноваційних зусиль. До основних напрямів реалізації програми входять наступні тематики: «Адаптація до кліматичних змін, включаючи соціальні перетворення», «Боротьба з раком», «Кліматично нейтральні та розумні міста», «Здорові океани, моря, прибережні та внутрішні води», «Здоров'я та харчування ґрунту».


Загальний бюджет програми «Горизонт Європа» становить 95,5 млрд євро та передбачає нові, у порівнянні з попередніми рамковими науково-дослідними програмами ЄС, механізми та інструменти прийняття рішень, серед яких: Європейська інноваційна рада, дослідницькі місії, партнерські проєкти, тощо. Робота в консорціумах із закордонними науковими установами дає українським науковцям не лише можливість здобути фінансування на певні проєкти, а також змогу долучитися до розв'язання актуальних завдань сучасності.


У ході семінару запрошені доповідачі поділилися знаннями здобутими під час проєкту «Горизонт 2020», а також кейсами успішно виграних грантів «Горизонт Європа».

Професор Максим Погорєлов (Латвійський університет (Латвія) і Сумський державний університет (Україна)) презентував доповідь «Горизонт Європа: вступ та деякі основні правила».
Професор Міхаель Бечелані (Європейський інститут мембран (Франція)) – «Модель проєкту: від досконалості до впровадження».
Керівник експертної групи з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору директорату науки та інновацій Міністерства освіти і науки України Григорій Мозолевич –«Інтеграція України до Європейського дослідницького простору».


На порталі European Commission https://cordis.europa.eu/projects/en у відкритому доступі можна ознайомитися з інформацією щодо проєктів «Горизонт Європа».

Повернутися до списку