ГоловнаНовини

13 грудня 2022

НОВИНИ

Дзюбецькому Борису Володимировичу – 85 !

     Життя цінна річ, яка складається з одного боку з особистих подій, з іншого той частки, що віддається суспільству, людям. На життєвому шляху людина проходить багато етапів формування особистості, спочатку споживаючи все те, що надає оточення і зрештою віддаючи по краплі, джерелом, потоком, хвилею. У кожного різні вимоги і пріоритети але кожний з нас змінюється і змінює разом суспільство, якість таких змін залежить від того що, як і скільки ми віддаємо. Таким чином, формується і власне оточення, розвиваються ідеї, ми не ізольовані від суспільства кожна дія відбивається хвильками у ментальному просторі. Кожний привносить різну частку суспільству є подібні Данко, що осяють миттю, а є особистості які тривалий час підкидують багаття освітлюючи і обігріваючи людей свого оточення. Останній типаж людей можна зразу не розгледіти, наскільки гармонійно вони вплітаються у полотно реальності але без них ми не мали тої цивілізації плодами якої сьогодні користуємось.
     Саме до таких особистостей відноситься Дзюбецький Борис Володимирович, який вже 60 років свого життя віддав селекційній справі в Державній установі Інститут зернових культур НААН. Сьогодні йому виповнюється 85 років! Для звичайної людини вік шанований, для селекціонера просто цифра, бо нескінченна циклічна робота не дає озирнутись назад, погляд спрямований завжди вперед, за обрій. Не має часу, є тільки простір для творця, архітектора, митця.
     За своє непросте життя Борис Володимирович пройшов усі щаблі наукового Евересту. Він Заслужений діяч науки і техніки, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Утім, природня вихованість, Бориса Володимировича, завадила вчасно йому отримати державні нагороди гідних масштабу особистості яка у своєму селекційному портфоліо має 255 гібридів кукурудзи. Імовірно, відповідне селекційне досягнення рекордне, принаймні в Україні. Завдяки його селекційним розробкам проваджувалась сортова політика кукурудзи в Україні протягом останніх 50 років. Сьогоднішня слава експортного доробку нашої країни по кукурудзі сформована і за його селекційної частки.
     Життя Бориса Володимировича – постійних рух від поля до поля, від ділянки до ділянки, від літньої до зимової генерації, від лінії до гібриду, від насінництва до товарного виробництва і кожний наступний крок відлунює зростанням зерновиробництва в країні. Утім, відповідне інтелектуальне лідерство характеризує якось однобоко постать відомого вченого, зокрема створена і розвинена його наукова школа не тільки підтримує незгасний вогонь селекції, а й дозволяє поширювати академічну доброчесність, виховувати справжніх науковців, формувати інтелектуальний вітчизняний простір. Саме завдяки існуванням таких наукових осередків Україна має шанс на майбутнє, як рятівний ковчег вони проведуть країну через шквал негараздів, реформаторські зсуви, знецінення освіти, через війну до перемоги. Нам треба вже зараз планувати розбудову країни у мирні часи, а без наукового супроводу успіх в цій справі неможливий.
     Плани на майбутнє дають наснагу сьогоденню. Борис Володимирович знову збирається відвідати зимовий розсадник у ПАР, щоб наполегливо там працювати вишукуючи нові перспективні форми кукурудзи. Віримо, Борисе Володимировичу, що ви ще тривалий час будете підсилювати наш колектив завдяки Вашому іскрометному гумору, невичерпної енергії, необмеженому інтелекту, особливому позитивному відношенню до життя. Нехай не покидає Вас здоров’я, хай завжди Вас оточують люди з чистими думками, невичерпної життєвої енергії Вам, нового творчого доробку, здійснення мрій. Бодай Вам поруч завжди ангела-охоронця, хай Вам доля подарує дружнє оточення, довге і щасливе життя.

Повернутися до списку